یکشنبه، اسفند ۰۶، ۱۳۸۵

حبس برای عبدالکریم سلیمان وبلاگ نویس مصری محکوم است

کانون وبلاگ نویسان ایران(پن لاگ) صدور حکم حبس برای عبدالکریم سلیمان وبلاگ نویس مصری را محکوم می‌کند طبق اخبار منتشره دادگاهی در مصر آقای عبدالکریم سلیمان - 22 ساله - نویسنده وبلاگ http://karam903.blogspot.com/ را به جرم توهین به دانشگاه الازهر و رییس جمهور مصر به 4 سال زندان محکوم کرده است.در منشور حقوق بشر سازمان ملل متحد آزادی قلم، انديشه و بيان، صرف نظر از قوميت، زبان، مذهب، جنسيت، طبقه و باورهای سياسی به عنوان حق انکار ناپذير همه انسان ها تصریح شده است.کانون وبلاگ نویسان ایران (پن‌لاگ) این حکم ضد انسانی را که مغایر با آزادی بیان در اینترنت است به شدت محکوم می‌کند و از دولت مصر میخواهد که حکم صادره را لغو نماید.کانون وبلاگ نویسان ایران(پن‌لاگ) از همه‌ی سازمان‌های حقوق بشری انتظار دارد که به نقض آزادی بیان در اینترنت توسط دولت‌های سرکوبگراعتراض کنند و رعایت حقوق انسانی مندرج در اعلامیه حقوق بشر سازمان ملل متحد؛ آزادی همه زندانیان سیاسی و وبلاگ نویسان را شرط پذیرش حکومت ها در سازمان ملل متحد قرار دهند.کانون وبلاگ نویسان ایران(پن‌لاگ)
تالار گفتگو در خصوص این وبلاگ نویس
امضاء تومار برای ازادی این وبلاگ نویس

برچسب‌ها:

چهارشنبه، اسفند ۰۲، ۱۳۸۵

شنبه زهی

آن مرد بلوچ بود
آن مرد فقیر بود
آن مرد بی سواد بود
آن مرد بیگناه بود
آن مرد ..........

برچسب‌ها:

دوشنبه، بهمن ۳۰، ۱۳۸۵

کانون وبلاگ نویسان ایران ادامه بازداشت احمد باطبی را محکوم می‌کند

کانون وبلاگ نویسان ایران ادامه بازداشت احمد باطبی را محکوم می‌کند و خواستار رسیدگی فوری به وضعیت زندانیان سیاسی در ایران است. طبق اخبار منتشر شده در رسانه‌های گروهی احمد باطبی نویسنده وبلاگ احمد باطبی به دلیل فشارهای روحی ورفتار نامناسب مقامات در زندان اوین دچار تشنج و حمله مغزی شده و به مدت سه ساعت در حالت کما به سر برده است. برخی منابع از انتقال او به بیمارستان نامجهز شهدا تجریش خبر داده‌اند.سال گذشته دو زندانی سیاسی اکبر محمدی و ولی الله فیض مهدوی در اثر اعتصاب غذا و عدم رسیدگی مقامات زندان جان باختند. کانون وبلاگ نویسان ایران (پن‌لاگ) خواستار اقدام فوری همه فعالان و سازمانهای حقوق بشر برای آزادی احمد باطبی و انجام معالجات لازم تحت نظر خانواده او می‌باشد.کانون وبلاگ نویسان ایران ( پن‌لاگ) از همه اعضای خود و دیگر وبلاگ نویسان دعوت می‌کند به هر طریق ممکن اعتراض خود را به ادامه بازداشت احمد باطبی بیان کنند.کانون وبلاگ نویسان ایران(پن‌لاگ) توجه شورای حقوق بشر سازمان ملل و اتحادیه اروپا را نسبت به نقض سیستماتیک و وحشیانه حقوق بشر و وضعیت وخیم زندانیان سیاسی در ایران جلب می‌کند و از آنها می‌خواهد که ادامه عضویت ایران در سازمان ملل را مشروط به رعایت حقوق اولیه انسانی مندرج در اعلامیه حقوق بشر نمایند.کانون وبلاگ نویسان ایران(پن‌لاگ)

برچسب‌ها:

شنبه، بهمن ۲۱، ۱۳۸۵

طناب پوسیده

بعدازسفر رفسنجانی به قم و دیدار حضرت پدر خوانده با مراجع، آیت الله منتظری بار دیگر سکوت خود را شکست سخنان بهرمانی در خصوص اختیارات مجلس خبرگان و حضور افراد شایسته برای تصدی مقام رهبری گام دیگری است که حضرت پدرخوانده برای سرنگونی رهبر کنونی برداشته، حال با شرایط کنونی و شکستن سکوت ایت الله منتظری و مصاحبه ایشان با صدای امریکا نشانگرعزم بهرمانی برای بدست گیری قدرت و مذاکره با جامعه جهانی است. بی شک حمایت بهرمانی از آیت الله منتظری موجبات این را فراهم اورده که ایت الله منتظری که پیشتر به خاطر مواضع اش در خصوص ولایت مطلقه در حصر و سکوت به سر می برده بار دیگر به پشت گرمی رفسنجانی لب به اعتراض بگشاید. علم کردن آیت الله منتظری برای به دست گیری ارکان رهبری توسط رفسنجانی اینبار نیز حیله ای است از سوی جناب پدر خوانده برای حفظ نظام که این روزها بیم حمله نظامی ایالات متحده خواب خوش را از جناب پدرخوانده و حامیانش گرفته است. بکارگیری تمامی ابزارهای موجود در داخل نظام برای حفظ ان تصمیمی است که جناب پدر خوانده در مقابله با رهبری وتصمیمات نابخردانه شخص خامنه ای درخصوص برنامه های اتمی و دخالتهای عواملش درعراق ولبنان وفلسطین بکارگرفته است، استفاده از قدرت مجلس خبرگان و حمایت از آیت الله منتظری وتشویق ایشان و دیگر مراجع میانه رو برای زیرسوال بردن مشروعیت الهی ومقدس ولایت فقیه نیز از همین گونه ترفندهای هاشمی است که در شرایط بحرانی کنونی از سوی او دنبال می شود،تارهبری میانه رو و مورد احترام مردم ایران وموافق با مذاکره با جامعه جهانی در این برهه سکان هدایت نظام را برعهده بگیرد در شرایطی که خود هاشمی رفسنجانی به عنوان یکی ازمتهمان انفجارهای آرژانتین احتمال حکم جلب بین المللی اش وجود دارد؟ استفاده از آیت الله منتظری و محبوبیت ایشان در بین مردم میتواند گزینه بسیار مناسبی برای حفظ نظام در برهه کنونی باشد؟ باید دید ایا آیت الله منتظری تبدیل به ابزاری در دست هاشمی برای حفظ نظام خواهد شد، ویا با درایت به صورت مستقل وارد این گود خواهد شد.امیدوارم اقای منتظری که بی شک طرفداران بسیاری در ایران دارد با طناب پوسیده هاشمی به چاه نرود و بار دیگر خود را وارد بازی کثیف قدرت به دستان نکند.

یکشنبه، بهمن ۱۵، ۱۳۸۵

اگرفرح بخش زن بود

اگر فرحبخش زن بود مطمئناً بعدازگذشت سه ماه از زندانی شدن اش وتحمل 40 روز انفرادی تا کنون اکثروبلاگ نویسان پشت نقاب و بی نقاب انها که خود را حامی آزادی می خوانند پتیشن ها ساخته بودن هزران امضاء جمع کرده بودندو صدها مقاله در وبلاگهایشان ثبت کرده بودند.اگرفرح بخش زن بود! شیرین عبادی نیز اعتراض میکرد؟ اگرفرح بخش زن بود! همکاران پیشین اش در شرق ویاس نو..هزارن نامه برای آزادی اش نوشته بودند ووبلاگها ساخته بودن؟ اگرفرح بخش زن بود! کمیته یک میلیون امضاء برایش ساخته بودن اگر فرح بخش زن بود از بودجه میلیون دلاری ایالات متحده برایش ان جی او ها ساخته بودند؟ اگرفرح بخش زن بود!!! فرح بخش زن نیست باطبی ها، حسن پورها، اهوازی ها، بلوچ ها زن نیستند
پس فراموششان کنیم .............................

برچسب‌ها: